Sanal Kart Nedir, Nasıl Kullanılır?

30 Temmuz 2019, Salı

 

Sanal kart, kredi kartı bilgilerinizi paylaşmanıza gerek kalmadan internet ortamında bilgisayar, tablet ya da mobil üzerinden alışveriş yapabilmenizi sağlayan bir finans ürünüdür.  Online alışverişlerdeki riskleri azaltan ve güvenli olması nedeniyle tercih edilen sanal kartlar; mevcut kredi veya debit kartlarınıza (hesap kartı) bağlı olarak açılabilir. Sanal kartınızı çalışmış olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine giderek edinebileceğiniz gibi internet bankacılığı ya da telefonla arayarak açtırabilirsiniz.

Sanal kartların en dikkat çeken özelliği bu sistemin kredi limitli şekilde (sonradan ödemeli) değil, ön ödemeli şekilde olmasıdır. Yani sanal kartınızı kullanabilmek için içerisine harcamak istediğiniz miktarda bakiye yüklemesi yapmanız gerekir. Özellikle güvenilir bulmadığınız web sitelerinde yüksek limitli kredi kartlarınıızı kullanmak yerine sanal kartınıza ödeyeceğiniz meblağ için yükleme yaparak alışverişlerinizi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Sanal kartın güvenilirliği artıran bu önemli özelliği sayesinde sanal kart numaranız çalınmış olsa bile kartınızın içinde bakiye olmadığı için kart kullanılamayacaktır.

PayALL’a Sanal Kart Yüklemek Mümkün!

PayALL Cüzdan uygulamasına tüm bankaların kredi kartı ve debit kartlarını yükleyebildiğiniz gibi istediğiniz bankaya ait olan sanal kartınızı da yükleyebilir ve gerçekleştirdiğiniz tüm alışverişlerinizde ödemelerinizi hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Siz de internette alışveriş yapmayı seven ama kart bilgilerinizi paylaşmaya çekinenlerdenseniz PayALL ile tanışma vaktiniz geldi demektir.