PayALL, Dijital Girişimcilik Zirvesi’nde!

12 Kasım 2019, Salı

 

PayALL Genel Müdürü Serkan Kocaman, 13 Ekim Pazar günü Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen e-Founder Dijital Girişimcilik Zirvesi’nde panelist olarak yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü – Compec ile Yöneylem Araştırma Kulübü BÜYAK’ın ortaklığında düzenlenen e-Founder Dijital Girişimcilik Zirvesi’nde; girişimciliğin altın kuralları üzerine konumlandırılmış çeşitli paneller, workshoplar ve konuşmalar gerçekleştirildi.

PayALL Genel Müdürü Serkan Kocaman, teknoloji firmalarının yönetimi ve girişimciliğin konuşulduğu panelde katılımcılarla tecrübelerini paylaştı. Şadi Evren Şeker moderatörlüğünde ilerleyen panelde; Fabrikatör Kurucu Ortağı Demirhan Aydın, Scoutium Kurucu Ortağı Emre Ün panelist olarak yer aldı.

Teknoloji fikrinin bir şirkete dönüşmesinin ne kadar zaman aldığına ve girişimcilerin startup yolculuklarında neler ile karşılaştıklarına dair tecrübelerini paylaşan Serkan Kocaman, teknoloji şirketleri için ürün yönetiminin nasıl olması gerektiğini şöyle açıkladı:

“Markette karşılığı bulunmayan ürünler, teknik ekiplerin de motivasyonlarını oldukça azaltıyor. Bu sebeple teknoloji şirketlerindeki ürün ekiplerinde kullanılan teknolojiler, kodlama dilleri ve mühendislik çalışmaları ne kadar önemliyse ticari hedefler de bir o kadar önem taşıyor. Çünkü ürün pazarda başarılı olduğu zaman, teknik ekipler de ürünün deneyimini ve teknolojisini daha üst seviyeye taşımak için ekstra motivasyon sahibi oluyor. Bu da kaçınılmaz olarak aslında startup’lardaki satış, operasyon ve pazarlama da dâhil tüm ekipleri ürün ekibi yapıyor.”