Corona Virüsü İle Nasıl Mücadele Etmeliyiz?

18 Mart 2020, Çarşamba

 

Tüm dünyayı tehdit eden Corona Virüsü ile ilgili önlemler alınmaya devam ediyor. Bu konuda duyarlı olup bilinçlenmek hem toplumsal hem de bireysel olarak artık hepimizin görevi oldu. Şirketlerce ve bireysel olarak alınan önlemler virüsün ilerlememesi ve yayılmaması açısından büyük bir önem taşıyor.

Biz de PayALL olarak Sağlık Bakanlığı tarafından ülkemizde tespit edilen ve resmi olarak duyurulan ilk vakadan hemen sonra evden çalışma kararı alan ilk şirketlerden biri olduk. Çalışanlarımızın evinde kalarak, başta toplu taşıma araçları olmak üzere kalabalık ortamlardan uzak durabilmeleri için gereken tüm desteği sağladık ve uyarılarımızı yaptık.

Bu konudaki duyarlılığımızı korumaya devam ederek, sizler için de bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Salgınla mücadele ederken dikkate almamız gereken bazı kurallar var. Bu kuralları uygulayarak virüsün daha fazla yayılmasını önleyebiliriz. Bireysel olarak üzerimize düşeni yapmak, toplumsal yaşam üzerinde sandığımızdan çok daha büyük bir etkiye sahip. Unutmayın; Corona Virüsü alacağınız önlemlerden daha güçlü değil! İşte biz de Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı 14 Kural’dan yola çıkarak alınması gereken önlemleri aşağıdaki gibi bir araya getirdik.